Hoe Yassin retourverlies omzette in herwonnen winst β in twee maanden
ReshipVault Γ een branded Britse dropshipping health brand.
π Merknaam vertrouwelijk gehouden op verzoek van de klantEen branded gezondheidsproduct, ondermijnd door een anoniem retourproces
Yassin bouwde zijn merk op als een Γ©cht branded dropshipping-merk, in een specifieke, gevoelige niche: gezondheidsproducten. Dat "branded" is hier geen bijzaak: hij verkocht niet zomaar een generiek, ongelabeld product, maar investeerde bewust in een eigen merkidentiteit β custom packaging, een eigen uitstraling, een verhaal waar klanten in geloofden. Dat is ook precies waarom retouren zo pijnlijk waren: een merk dat op vertrouwen is gebouwd, kan zich geen anoniem adres in China veroorloven, of een retourproces waar niemand zicht op heeft. Het product loste een concreet probleem op voor de klant, werd ingekocht bij een leverancier in China, en ging van daaruit rechtstreeks naar de eindklant in het Verenigd Koninkrijk.
Het merk draaide gemiddeld 30 tot 40 orders per dag, met een retourpercentage van 12% β op zichzelf gezonde cijfers. Maar Yassin liep tegen iets aan dat veel groeiende health brands herkennen: elke retour was in de praktijk geld dat linea recta verdween. Een licht product terugsturen naar China is zelden rendabel β de retourvracht kost al snel meer dan het product waard is. Klanten die twijfelden over een aankoop zagen alleen een adres in China in het retourbeleid staan β een reΓ«le drempel voor een gezondheidsmerk, waar vertrouwen zwaarder weegt dan bij bijna elk ander product. En met 9 tot 10 werkdagen levertijd vanuit China voelde het merk voor nieuwe klanten eerder als een anoniem dropship-account dan als het gevestigde merk dat Yassin wilde bouwen.
"Ik bouw een merk dat er over een paar jaar nog moet staan, een Chinees retouradres vind ik daar niet bij passen." β Yassin, merkeigenaar
Wat we samen opbouwden in twee maanden
Dit ging live voor Yassin β dezelfde bouwstenen die we voor elk merk inzetten dat naar Europa verkoopt.
Nederlands retouradres
Live en verwerkt in het retourbeleid van het merk, zodat klanten terugsturen naar een vertrouwd Europees adres in plaats van China. Niets VK-specifieks β onze standaardopzet voor elk merk dat naar Europa verkoopt.
Ontvangst, controle & herverpakking
Elke retour wordt handmatig ontvangen, gecontroleerd en herverpakt, voordat er een beslissing wordt genomen over het vervolg.
Resealing & reshipping
Retouren die in goede, verkoopbare staat terugkomen, worden opnieuw verzegeld in de eigen custom packaging van het merk en doorgestuurd naar een nieuwe klant β in plaats van afgeschreven.
Lokale fulfillment pilot
20% van de orders wordt inmiddels rechtstreeks vanuit het ReshipVault fulfillment center verzonden β een test in aanloop naar een grotere voorraadopbouw richting Q4.
Eenvoudige cashflow
EΓ©n factuur, één keer per maand, achteraf β geen verrassende kosten om rekening mee te houden.
Let op: resealing kan alleen als het artikel onbeschadigd en verkoopbaar terugkomt, en het producttype zich daarvoor leent (verzegeling, houdbaarheid, regelgeving rond doorverkoop). Elke retour wordt individueel beoordeeld β geen blanco garantie, maar een gecontroleerd proces.
Van probleem naar compound effect in 6 maanden
Een duidelijke opbouw in maand één, echte cijfers vanaf maand twee, en een oplopend effect vanaf dat moment.
Systeembouw
De maand waarin het fundament wordt gelegd, niet waarin al grote bedragen binnenkomen. In deze maand hebben we ingericht:
- Het Nederlandse retouradres live gezet en verwerkt in het retourbeleid
- De reseal-criteria vastgesteld: wanneer is een retour geschikt om opnieuw te verkopen, en wanneer niet
- De custom packaging van het merk aangeleverd en op voorraad genomen in ons fulfillment center
- Het ontvangst-, controle- en herverpakkingsproces ingericht
- De eerste testretouren en -reshipments doorlopen om het proces te valideren
Ordervolume in deze maand: nog gewoon de bestaande 30/dag β de winst zit hier in de fundering, nog niet in de cijfers.
De eerste resultaten
Het systeem draait nu volledig. Alle retouren lopen via het nieuwe Nederlandse adres, en de eerste volledige maand aan data laat zien dat het werkt β aanzienlijk beter dan we doorgaans zien, en een direct gevolg van hoe zorgvuldig het merk zijn product verpakt en verzegelt.
Het compound effect
Vanaf hier ontstaat het effect waar het Yassin echt om ging: het ordervolume groeit gestaag door β normale bedrijfsgroei, plus een zichtbaar Nederlands retouradres dat drempels wegneemt bij twijfelende kopers β en omdat het proces al staat, schaalt de besparing automatisch mee, zonder extra werk aan de kant van Yassin.
| Maand | Orders/dag | Retouren | Gereshipt (92%) | Bruto besparing | Netto besparing |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 (systeembouw) | 30 | 108 | β | β | β |
| 2 | 32 | 115 | 106 | β¬1.496 | β¬282 |
| 3 | 34 | 122 | 113 | β¬1.590 | β¬304 |
| 4 | 36 | 130 | 119 | β¬1.684 | β¬326 |
| 5 | 38 | 137 | 126 | β¬1.777 | β¬349 |
| 6 | 40 | 144 | 132 | β¬1.871 | β¬371 |
Maand 2β6 is een projectie, gemodelleerd op basis van de eigen cijfers van de klant (ordervolume, retourpercentage, kostprijs, marge, herbruikbaarheidspercentage) β geen geauditeerde historische rapportage. Zie de methodologie hieronder.
Cumulatief maand 2β6: β¬8.418 bruto besparing, β¬1.632 nettoWaarom een niet-herstelde retour pure verliespost is
Alle bedragen excl. btw, met uitzondering van de kostprijs en verzendkosten van de supplier (sowieso excl. btw, rechtstreeks vanuit China).
Zonder ReshipVault
- Kostprijs product (COGS): β¬7,86
- Gemiddelde verzendkosten supplier β VK: β¬6,26
- Totale afschrijfwaarde per verloren retour: β¬14,12
Met ReshipVault
- Retourverwerking (vast, elke retour): β¬2,00
- Vervoerder NL/VK (indicatief): Β± β¬7,25
- Verzendmateriaal: β¬0,25
- Custom packaging: β¬0,08
- Marge reshipping: β¬1,00
- Totale kost per herstelde/gereshipte retour: β¬10,58
Elke succesvol herstelde retour levert β¬14,12 aan waarde terug die anders volledig verloren was β tegen β¬10,58 aan kosten. Dat is de kern van de bruto besparing.
Wat de besparing betekent op omzet- en winstniveau
Uitgaande van een gemiddelde verkoopprijs van β¬44,95, een winstmarge van 21% (= β¬9,44 winst per order), en 92% herbruikbare retouren.
| Ordervolume | Omzet/mnd | Winst/mnd | Bruto besparing/mnd | % van omzet | % van winst | Netto besparing/mnd | Winststijging |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30/dag | β¬40.455 | β¬8.496 | β¬1.403 | 3,5% | 16,5% | β¬259 | +3,1% |
| 35/dag | β¬47.198 | β¬9.911 | β¬1.637 | 3,5% | 16,5% | β¬315 | +3,2% |
| 40/dag | β¬53.940 | β¬11.327 | β¬1.871 | 3,5% | 16,5% | β¬371 | +3,3% |
De bruto besparing komt structureel neer op 3,5% van de omzet en 16,5% van de winst
En dat blijft nagenoeg gelijk of het merk nu 30 of 40 orders per dag draait, omdat retouren evenredig meegroeien met het ordervolume.
De winst stijgt met 3,1% tot 3,3% puur door het gebruik van ReshipVault
Bovenop wat het merk sowieso al verdiende β nΓ‘ aftrek van alle kosten aan ReshipVault (verwerking, reshipping, vaste maandfee).
De werkelijke impact ligt waarschijnlijk hoger dan hier meegeteld
De β¬259ββ¬371/maand hierboven is het meest conservatieve cijfer in deze case study β na aftrek van Γ©lke kostenpost, inclusief de volledige vaste maandfee.
Op jaarbasis is dit geen paar honderd euro
Doorgerekend over de eerste 11 maanden na livegang (maand 2 t/m 12, met een gematigde aanname dat het ordervolume vanaf maand 7 stabiliseert op 40/dag) loopt de netto besparing op tot circa β¬3.857, op een cumulatieve bruto besparing van circa β¬19.641.
De vaste fee van β¬75/maand wordt hier volledig toegerekend aan retourherstel
Terwijl die ook het Nederlandse retouradres zelf en de basis voor lokale fulfillment dekt. Reken je die fee niet volledig toe aan retourherstel, dan loopt de maandelijkse netto besparing op naar β¬334ββ¬446 in plaats van β¬259ββ¬371.
De trust- en snelheidsvoordelen zitten hier nog niet in
Het Nederlandse adres en de kortere levertijd (1β3 versus 9β10 werkdagen) hebben een reΓ«el, cumulatief effect op conversie en klanttevredenheid β maar omdat dat niet hard te meten is, hebben we het bewust buiten de berekening gehouden. Elke procent extra conversie komt bovenop de β¬3.857.
β¬259ββ¬371 per maand is de bodem van de business case, niet het plafond.
Wat dit betekent voor Yassin, en voor zijn klanten
Voor het merk
- Retouren zijn een omzetbron geworden in plaats van een verliespost β goed voor structureel zo'n 16,5% van de maandelijkse winst aan bruto herstelde waarde.
- Snellere levering voor lokaal fulfilled orders: 1 tot 3 werkdagen vanuit het VK/EU, tegenover 9 Γ 10 rechtstreeks vanuit China.
- Voorspelbare cashflow: één factuur per maand, achteraf.
- Een low-risk manier om te testen richting Q4: 20% van de orders loopt al vanuit het ReshipVault fulfillment center.
- Een merk dat overkomt als gevestigd, niet als anoniem dropship-account β precies waar Yassin naartoe wilde werken.
Voor de eindklant
Dit deel is per definitie lastig hard te meten β er is geen directe manier om te tracken hoeveel extra verkopen precies het gevolg zijn van vertrouwen. Wat wel duidelijk is:
- Een Nederlands (Europees) retouradres haalt een reΓ«le drempel weg voor twijfelende kopers β ook voor een VK-klant oogt "Europa" al aanzienlijk vertrouwder dan "China".
- Dit is een cumulatief effect: hoe meer klanten dit zien en ervaren, hoe minder twijfel er is naarmate het merk groeit.
- Snellere levertijden verkleinen de kans op "waar is mijn bestelling"-vragen en klachten, passend bij wat kopers van een gevestigd merk verwachten.
De cijfers in één oogopslag
Methodologie & aannames
- Dit is een gemodelleerde projectie op basis van de eigen input van de klant, geen geauditeerde historische rapportage. Cijfers worden vervangen door echte pilot-actuals zodra die binnenkomen.
- Ordervolume: een groeicurve van 30 naar 40 orders/dag over 6 maanden, als realistische aanname voor geleidelijke, organische groei β geen harde toezegging van de klant over exacte cijfers per maand.
- Retourpercentage (12%), kostprijs (β¬7,86), supplier-verzendkosten (β¬5,09ββ¬7,43), gemiddelde verkoopprijs (β¬44,95) en winstmarge (21%) zijn cijfers zoals aangeleverd door de klant, excl. btw.
- Het herbruikbaarheidspercentage van 92% is het cijfer dat de klant zelf heeft bevestigd voor deze case.
- Het vervoerderstarief NL/VK (Β±β¬7,25) is een indicatieve schatting op basis van vergelijkbare zone 1-tarieven, te bevestigen met een live tarief zodra het exacte pakketprofiel bekend is.
- "Winst per order" = verkoopprijs Γ winstmarge (β¬44,95 Γ 21% = β¬9,44), als vereenvoudigde aanname zonder overige bedrijfskosten van het merk die niet met ReshipVault te maken hebben.
- De eenmalige opstartkosten (β¬150) zijn al betaald door deze klant en niet meegenomen in de doorlopende maandelijkse besparing.
- Het NL retouradres, de reseal-service en deze rekenmethode zijn onze standaarddienstverlening β niet iets unieks voor deze klant of specifiek voor het VK.
- Het jaartotaal gaat uit van de opgebouwde groeicurve in maand 2β6, gevolgd door een gematigde, vlakke aanname van 40 orders/dag vanaf maand 7 β geen verdere doorgroei boven de bovengrens die de klant zelf noemde.
- Er is geen aanname gedaan over conversie-uplift door het Europese retouradres of snellere levertijden β dit wordt bewust alleen kwalitatief beschreven, omdat hier geen betrouwbare data voor is.
Wil je vergelijkbare resultaten voor jouw merk?
Plan een vrijblijvend gesprek en we brengen in kaart wat ReshipVault realistisch voor je kan besparen.